Misją Instytutu jest dzialalność naukowo-badawcza prowadząca do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych użytecznych w kształtowaniu warunków pracy zgodnych z zasadami bezpieczeństwa pracy i ergonomii oraz ustalanie podstaw naukowych do właściwego ukierunkowywania polityki społeczno-ekonomicznej państwa w tym zakresie.
Konkurs Dobrych Praktyk pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”
Tematyka tegorocznego Konkursu dotyczy zarządzania problemem zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego w pracy
Konkurs jest organizowany w ramach kampanii „Dźwigaj z głową”. Dąży ona do wzrostu wiedzy i świadomości w zakresie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą, zapobiegania tym problemom oraz leczenia, rehabilitacji i powrotu do pracy.
Uwaga: rozwiązania zgłaszane do Konkursu nie mogą mieć charakteru komercyjnego i być opracowane dla zysku.
Zapraszamy do składania wniosków wszystkie zainteresowane firmy, organizacje i osoby fizyczne, specjalistów bhp i partnerów społecznych.
Konkurs Dobrych Praktyk ma charakter ogólnoeuropejski, ale jego pierwszy etap odbywa się na poziomie krajowym. Spośród nadesłanych wniosków Jury nagradza 3 rozwiązania (I, II i III miejsce) oraz dodatkowo może przyznać 3 wyróżnienia. Wytypowane przez Jury rozwiązanie zostanie przesyłane do EU-OSHA i weźmie udział w ogólnoeuropejskim etapie Konkursu. Organizatorzy zastrzegają, że rozwiązanie przesłane na poziom ogólnoeuropejski będzie wybierane spośród wszystkich wniosków nagrodzonych i wyróżnionych, i nie musi być tożsame z tym, któremu przyznano pierwsze miejsce na poziomie krajowym.
Rozpoczęcie edycji krajowej: listopad 2020 r.
Termin składania wniosków konkursowych: 20 września 2021 r.
Ogłoszenie wyników na poziomie krajowym: październik 2021 r.
Autorzy wniosków wyróżnionych na poziomie krajowym otrzymają dyplomy uznania i będą zaproszeni do przedstawienia swoich rozwiązań podczas specjalnej konferencji podsumowującej Konkurs Dobrych Praktyk. Informacje o tych rozwiązaniach i ich autorach będą publikowane w miesięczniku „Bezpieczeństwo Pracy. Nauka i Praktyka” i na stronach internetowych kampanii „Dźwigaj z głową”.
Ogłoszenie wyników na poziomie ogólnoeuropejskim odbędzie się w kwietniu 2022 r., a dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas europejskiej ceremonii, która odbędzie się w późniejszym terminie w tym samym roku.
Szczegółowe informacje na temat wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych przykładów dobrych praktyk zostaną upowszechnione w całej Europie i opublikowane na stronie internetowej EU-OSHA.
Więcej informacji: ulotka Konkursu (pdf)
Formularz zgłoszenia: do pobrania
Kontakt:
Wioleta Klimaszewska
wioleta.kliamszewska@ciop.pl
+48 22 623 36 77