Targi, wystawy

Wykaz
Opis

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2023 oraz Giełda Top Wynalazków nagrodzonych na Światowych Targach Wynalazczości w roku 2022
24-25 maja 2023 r., Katowice

Międzynarodowi wystawcy, innowatorzy i wynalazcy jak co roku zaprezentują swoje rozwiązania w ramach przedsięwzięcia wystawienniczego oraz towarzyszącego mu konkursu wynalazków podczas 16. już edycji Międzynarodowych Targów INTARG, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 24-25 maja br.

Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB zaprasza odwiedzających na swoje stoiskozlokalizowane na antresoli Spodka.

Prezentowane będą 2 rozwiązania, które opracowano w Instytucie:

Pierwsze z nich bierze udział w konkursie wynalazków towarzyszącym targom. Dwustronna kamizelka ciepłochronna z funkcją termoregulacji zapewnia użytkownikowi wysoki komfort termiczny i fizjologiczy. Zastosowane materiały dobrano tak, aby łączyły w sobie możliwości wysokiej izolacji cieplnej przy pracy w niskich temperaturach oraz chłodzenia organizmu przy zwiększonym wysiłku fizycznym, w tym wydzielaniu potu. Stąd możliwość noszenia kamizelki na dwie  strony, w zależności od warunków otoczenia.

Filmu na YouTube:

Innowacyjna kamizelka ciepłochronna

W przypadku drugiego rozwiązania innowacją jest wykorzystanie materiałów polimerowych o właściwościach samonaprawiających w obuwiu ochronnym, co wydłuża czas jego użytkowania i wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracy. W razie  mikrouszkodzenia mikrokapsułka rozpada się, uwalniając substancję regenerującą, która w wyniku polimeryzacji zamyka pęknięcie.

To rozwiązanie w postaci Samonaprawiających się podeszew obuwia ochronnego wyróżniono Srebrnym Medalem ubiegłej edycji targów INTARG 2022, a jest w tym roku prezentowane w ramach Giełdy Top Wynalazków nagrodzonych na międzynarodowych targach wynalazczości.

W dniach 24-25 maja br. wstęp na teren targów jest bezpłatny dla zwiedzających. Organizatorzy i wystawcy  serdecznie zapraszają w godzinach 10:00 - 17.00.