Misją Instytutu jest dzialalność naukowo-badawcza prowadząca do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych użytecznych w kształtowaniu warunków pracy zgodnych z zasadami bezpieczeństwa pracy i ergonomii oraz ustalanie podstaw naukowych do właściwego ukierunkowywania polityki społeczno-ekonomicznej państwa w tym zakresie.
STUDIA PODYPLOMOWE z zakresu BHP
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
Trwa rekrutacja na 90. edycję studiów podyplomowych w dziedzinie bhp
Termin rozpoczęcia studiów: 22.11.2024 r. (Harmonogram zjazdów )
Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i ochrony człowieka w miejscu pracy? Zapraszamy na studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy".
Nasze studia to unikalna oferta dla osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w pracy, które chcą zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie identyfikacji i oceny ryzyka zawodowego, wdrażania działań zapobiegawczych oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Podczas zajęć spotkasz się z licznymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno pracownikami naukowymi, jak i praktykami. W ten sposób zdobędziesz najnowszą wiedzę z zakresu kształtowania bezpiecznych warunków pracy oraz praktyczne doświadczenie, które wykorzystasz w działalności zawodowej. Nasi wykładowcy zapewniają profesjonalną opiekę i wsparcie na każdym etapie nauki, a także przygotowania pracy dyplomowej. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych i nowoczesnych laboratoriach naukowo-badawczych Instytutu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Studia kończą się obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów, które będzie cennym uzupełnieniem Twojego CV. Dodatkowe kwalifikacje zwiększą Twoje szanse na rynku pracy w obszarze bhp.
Nie czekaj, zgłoś się na studia podyplomowe. Zdobądź wiedzę i umiejętności potrzebne do zapewniania bezpiecznych dla zdrowia i życia warunków pracy! Bądź profesjonalnym doradcą dla swojego pracodawcy.
Najważniejsze informacje
CEL STUDIÓW
Wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności pozwalające na twórcze realizowanie zadań służby BHP, szczególnie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, oceny ryzyka zawodowego, rozpoznawania i ograniczania szkodliwego wpływu na zdrowie i życie pracowników zagrożeń występujących w środowisku pracy oraz ograniczania negatywnego wpływu procesów produkcyjnych i technologicznych na środowisko naturalne.
NASZE STUDNIA PODYPLOMOWE SĄ ADRESOWANE DO:
PROGRAM STUDIÓW i HARMONOGRAM ZAJĘĆ
Na program studiów składa się 14 przedmiotów obejmujących wszystkie zagadnienia związane z problematyką bezpieczeństwa, higieny i ergonomii pracy. Studia kończą się przygotowaniem i obroną pracy dyplomowej.
Program studiów realizowany jest w trakcie 3 semestrów. Zajęcia realizowane są w systemie 3-dniowych sesji (piątek – niedziela) odbywających się raz lub dwa razy w miesiącu w godzinach:
Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych i laboratoriach naukowo-badawczych Instytutu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.
MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SŁUCHACZY STUDIÓW
Słuchacze otrzymują zestaw 20 podręczników, zestawy slajdów i materiały do ćwiczeń.
WYKŁADOWCY
Program studiów realizuje około 60 wykładowców, specjalistów z poszczególnych dziedzin ergonomii i bezpieczeństwa pracy. Są to pracownicy naukowi Instytutu i instytucji współpracujących z CIOP-PIB przy realizacji programu studiów.
Nasi wykładowcy dysponują wieloletnim doświadczeniem zawodowym i dydaktycznym, a ich praca podlega systematycznej ocenie i doskonaleniu.
ZAKOŃCZENIE STUDIÓW
Studia podyplomowe kończą się obroną pracy końcowej i wydaniem świadectwa. Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia studiów pod warunkiem:
OPŁATA ZA STUDIA
Całkowity koszt studiów wynosi - 4.800 zł
W cenę wliczone są obiady, serwis kawowy i podręczniki.
Istnieje możliwość wniesienia opłaty w dwóch ratach po 2.400 zł.
Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu na studia na rachunek bankowy CIOP-PIB o numerze: Bank PKO S.A. 31 1240 6247 1111 0000 5418 1405
Dane do dokonywania opłat:
Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Czerniakowska 16
00-701 Warszawa
NIP: 525-000-82-70
ZAKWATEROWANIE
Organizator studiów pośredniczy w rezerwacji noclegów.
KONTAKT W SPRAWIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH
Centrum Edukacyjne
dr Beata Taradejna-Nawrath
tel: 22 623 37 56, fax: 22 623 36 93
email: betar@ciop.pl
ZGŁOSZENIE UDZIAŁU
Jak zgłosić się na studia? - przydatne i n f o r m a c j e
WNIOSEK O PRZYJĘCIE NA STUDIA PODYPLOMOWE i Karta INFORMACYJNA
Wymagane dokumenty:
Centrum
Edukacyjne CIOP-PIB
Centrum Edukacyjne CIOP-PIB powstało w 1994 roku jako część struktury organizacyjnej Instytutu utworzonej w celu realizowania zadań statutowych związanych z kształceniem w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.