Misją Instytutu jest dzialalność naukowo-badawcza prowadząca do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych użytecznych w kształtowaniu warunków pracy zgodnych z zasadami bezpieczeństwa pracy i ergonomii oraz ustalanie podstaw naukowych do właściwego ukierunkowywania polityki społeczno-ekonomicznej państwa w tym zakresie.
Menu:
W dniu 28 kwietnia 2023 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 kwietnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej (Dz.U. poz. 800) wydane na podstawie art. 118 ust. 14 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz.U. z 2022 r. poz. 2470 oraz z 2023 r. poz. 240, 347 i 641).
Rozporządzenie zmienia rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej (Dz.U. z 2020 r. poz. 1900) w zakresie, w jakim obowiązujące dotychczas przepisy powinny uwzględniać nową jednostkę organizacyjną Służby Więziennej – Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej, powołany ustawą z dnia 22 lipca 2022 r. o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1933).
Ponadto nowelizacja uwzględnia nową systematykę ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, zgodnie z którą sprawy ze stosunku służbowego Rektora-Komendanta rozstrzyga senat uczelni Służby Więziennej.
Oprac. Anna Gałązka-Sobocka
specjalistka ds. legislacji
BP6/2023
Klauzula RODO Dostępność cyfrowa Copyright © Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy Wszelkie prawa do udostępnianych utworów są zastrzeżone, z zastrzeżeniem wyłączenia tych utworów, które udostępniane są w trybie otwartego dostępu – na podstawie licencji Creative Commons CC-BY ND 4.0. Kopiowanie w celu rozpowszechniania fragmentów lub całości pozostałych materiałów jest zabronione. Udostępnione materiały można kopiować zarówno we fragmentach jak i w całości wyłącznie na użytek własny. |
![]() |