Konferencje i seminaria

Wykaz
Opis

Konferencja pt. "Stres w pracy? Nie, dziękuję!"
27 maja 2015 r. Wrocław, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Ostrowskiego 30, sala 127

Konferencja

 
pt.
Stres w pracy? Nie, dziękuję!
w ramach kampanii Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy
pn. Stres w pracy? Nie, dziękuję! na lata 2014-2015

 

27 maja 2015 r. (środa)

Wrocław, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Ostrowskiego 30, sala 127

godz. 9.00-14.30

 

Organizatorzy:

 

     

 

      

 

 

Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Mentis – Sztuka świadomego życia zapraszają na bezpłatną konferencję poświęconą problematyce stresu w pracy i jego wpływu na jakość życia pracownika.

 

Konferencja skierowana jest do menadżerów kierujących zespołami, dyrektorów działów HR oraz osób zarządzających organizacjami,  których pragniemy zainspirować do kształtowania przyjaznych warunków pracy, by minimalizować w ten sposób poziom stresu pracowników. Działania te w dłuższej perspektywie przekładają się zarówno na lepszą jakość życia, jak i wymierne biznesowe korzyści dla firm.

 

Planowane są dwa moduły tematyczne:

I - Stres w pracy i jego wpływ na nasze zdrowie i życie

II - Profilaktyka czyli strategie radzenia sobie ze stresem

 

Na konferencji zostaną przedstawione metody oceny psychospołecznych zagrożeń w miejscu pracy. Następnie lekarze medycyny poruszą zagadnienia wpływu stresu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz zagadnienia najczęściej występujących zaburzeń zdrowotnych.  

 

Jak przeciwdziałać stresowi w miejscu pracy i jakie są korzyści dla pracodawcy i pracowników z tworzenia przyjaznego miejsca pracy to wystąpienia w ramach drugiej części spotkania, poświęconej strategiom przeciwdziałania stresowi. Zaprezentowane zostaną m.in. tradycyjne techniki walki ze stresem, polegające na budowaniu wsparcia społecznego i asertywności, jak również techniki niestandardowe takie jak joga, śmiechoterapia lub różne techniki relaksacji.  

 

Program i formularz zgłoszenia: