Informacyjna KAMPANIA społeczna 2020 AKTYWNI W PRACY

 

 
Działania Toyota Boshoku Legnica Sp. z o.o. w ramach kampanii

 

 

W naszej firmie przy każdej okazji staramy się przypominać pracownikom jak ważna jest aktywność fizyczna.

 

W kwietniu 2020 r. przeprowadzono promocję wśród pracowników ćwiczeń ergonomicznych zalecanych przy pracy z komputerem. W tym czasie większość biurowych pracowników firmy pracowała zdalnie, a na zewnątrz obowiązywał szereg restrykcji. Ćwiczenia były wysyłane w  formie e-letterów, linków do filmów. Ponadto opowiadano o ćwiczeniach podczas zebrań on-line.

 

W maju 2020 r. promowano miejską akcję „Legnicka Szprycha”, której celem było przyłączenie się do przejechania 5 km, 15 km lub 30 km. Opłata startowa z „Legnickiej Szprychy” była przekazywana na legnickie schronisko. Kilku pracowników firmy brało udział w akcji.

 

Każdego roku w październiku w grupie Toyota Boshoku jest obchodzony miesiąc zdrowia. W tym roku dla pracowników firmy w Polsce przygotowano roll-up namawiający m.in do aktywności fizycznej (roll-up stoi przy głównym wejściu pracowniczym). Dla pracowników przygotowano również minisiłownię. Pracownicy mogą skorzystać w wolnej chwili ze stepera, expanderów, twistera oraz hand gripów.

 

  

Filmy CIOP-PIB, udostępnione na stronie internetowej kampanii www.ciop.pl/aktywnmiwpracy, dotyczące ćwiczeń dla osób pracujących fizycznie i przy biurku, pracownicy mogą oglądać w kantynie. Linki do tych filmów zostały także rozesłane do wszystkich posiadaczy maila firmowego.

 

 

W październiku przygotowano również prezentację z ćwiczeniami rozciągającymi skierowaną do osób, które spędzają większość czasu na siedząco.

 

 

Nieustannie wśród pracowników jest promowany jeden z benefitów pracowniczych, jakim jest karta Multisport. Dzięki karcie pracownicy mają dostęp do wielu obiektów sportowych a także do zajęć sportowych w formie online.

 

Przygotowano:

Maja Lefek

HSE Assistant Manager

Toyota Boshoku Legnica Sp. z o.o.

 

 

 
Aktualności KAMPANII

 

Od maja ruszyła nowa informacyjna kampania społeczna CIOP-PIB pn. "Aktywni w pracy" dotycząca promowania aktywności fizycznej osób pracujących, 
maj - grudzień 2020 r.