Informacyjna KAMPANIA społeczna 2020 AKTYWNI W PRACY

 

 
Działania PGE Dystrybucja S.A.

Wstępne Informacje dotyczące działań podejmowanych przez PGE Dystrybucja S.A. w ramach kampanii „Aktywni w pracy”

 

W maju 2020 r. ruszyła nowa informacyjna kampania społeczna CIOP-PIB pn. "Aktywni w pracy" dotycząca promowania aktywności fizycznej osób pracujących. Kampania ta organizowana jest w ramach w ramach V etapu programu wieloletniego pn. „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy” (2020-2022), finansowanego w zakresie służb państwowych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

PGE Dystrybucja S.A. mając na uwadze cele kampanii i co za tym idzie dobro własnych pracowników aktywnie włączyła się w promowanie aktywności fizycznej zarówno w na terenie  jak i poza terenem zakładu pracy. Działania te zapoczątkowane zostały poprzez przez zamieszczenie na stronie intranetowej Spółki, informacji dotyczących tematyki oraz celu kampanii  „Aktywni w pracy”.

 

Na stronie intranetowej znalazły się również przykłady sposobów podejmowania aktywności fizycznej w trakcie pracy jak i poza nią. Przedstawiono proste ćwiczenia fizyczne, których wykonanie jest zalecane dla pracowników biurowych podczas przerw w pracy oraz filmy instruktażowe dotyczące ćwiczeń dla pracowników wykonujących pracę fizyczną oraz dla pracowników wykonujących pracę w pozycji siedzącej.

 

Na stronie intranetowej zamieszczono również liczne artykuły dotyczące wpływu aktywności fizycznej na ograniczenie zagrożeń dla zdrowia, wynikających z siedzącego trybu życia, a także informacje sposobach właściwego  odżywiania oraz zalecania WHO dotyczące aktywności fizycznej.

Dodatkowo przekazywane są również informacje o inicjatywach podejmowanych przez naszych pracowników w zakresie aktywności fizycznej.

 

W ramach kampanii „Aktywni w pracy” z Oddziału Lublin p. Stefan Tymburski (Dział Zarzadzania Nieruchomościami) uczestniczył w lipcu b.r. w Rajdzie Wisła -1200-2020. Rowerowy Maraton Wisła 1200 (RMW1200) to ultra maratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów. Trasa RMW1200 w tym roku przebiega wzdłuż Wisły od schroniska PTTK „Na Przysłopie" pod Baranią Górą, na wysokości 951 m.n.p.m, do mety w Gdańsku na wysokości 1 m.n.p.m. Nasz przedstawiciel w rajdzie zajął 137 miejsce na 450 startujących. W tym czasie przejechał  1200 km  w czasie  146 h i 5 minut, pokonując dystans począwszy od miejsca gdzie  Wisła ma swój początek pod Baranią Górą, a skończywszy rywalizację na mecie w Gdańsku.

 

Również w ramach kampanii „Aktywni w pracy” Pan Stefan Tymburski uczestniczy w rowerowym maratonie „pozaszosowym” Poland Gravel Race 2020. Nasz reprezentant zajął 69 miejsce na 118 sklasyfikowanych zawodników. Trudy rajdu spowodowały wycofanie się, aż 41 startujących zawodników. Pan Stefan Tymburski  wyruszył na trasę rajdu w dniu 06 sierpnia 2020r. o godzinie 08:00, a zakończył rywalizację w dniu 09 sierpień 2020r. o godzinie 03:27. Łączny czas przejazdu trasy wyniósł 67:27. Klasyfikację zawodów znajdziecie Państwo na stronie: https://pgr.kolo-ultra.pl/wyniki-pgr2020/

 

W ramach kampanii „Aktywni w pracy”, zaproszono Pracowników Grupy Kapitałowej PGE do udziału w konkursie
i wspólnego promowania aktywnego stylu życia.

 

W ramach konkursu pracownicy mieli przygotować plakat promujący kampanię „Aktywni w pracy”. Jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu trzech nagród głównych dla autorów najlepszych prac. Wśród laureatów znalazła się autorka z Oddziału Łódź – Katarzyna Boczek.

 

Nagrodzona praca – autorka Katarzyna Boczek PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź

W ramach kampanii „Aktywni w pracy” nasi pracownicy mieli okazję uczestniczyć w rajdzie rowerowym zorganizowanym w dniach 11-15 lipca pod hasłem „754 km tour rowerowy – Covidowa rehabilitacja dzieci”. Trasa rajdu wiodła z Warszawy do Jantaru z pominięciem głównych arterii. Każdy mógł przejechać tyle kilometrów, ile mógł.

 

W ramach kampanii „Aktywni w pracy” i w celu promowania aktywności fizycznej pracowników, we wszystkich Oddziałach Spółki zostały wykonane stojaki rowerowe. Umieszczone one zostały na terenie każdej lokalizacji.

W ramach trwającego projektu „Aktywni w pracy” zaproszono wszystkich pracowników do tworzenia poradnika

Chcemy stworzyć w ten sposób nasz własny, energetyczny zbiór przepisów (wraz ze zdjęciami), które preferują zdrowy tryb odżywiania.

 

 Co najważniejsze - to tylko wstępne informacje, gdyż Kampania się jeszcze nie zakończyła!

 

Przygotował: Andrzej Terpiłowski

Lublin, 2020.09.24

 
Aktualności KAMPANII

 

Od maja ruszyła nowa informacyjna kampania społeczna CIOP-PIB pn. "Aktywni w pracy" dotycząca promowania aktywności fizycznej osób pracujących, 
maj - grudzień 2020 r.