Informacyjna KAMPANIA społeczna 2016 - ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY

 

 
Konferencja „Zdrowie pracowników - zyskiem firmy” w Zduńskiej Woli

 

W dniu 16 września 2016 r. w Olsztyniezorganizowano konferencję pt. „Zdrowa praca popłaca. Konferencja została zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oddział w Olsztynie, we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i CIOP-PIB. Partnerami konferencji byli: Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, Urząd Dozoru Technicznego – oddział w Olsztynie oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. W konferencji wzięło udział ok. 150 uczestników.

Program konferencji składał się z dwóch części wykładowych. W części pierwszej przedstawiono założenia kampanii społecznej „Zdrowie pracowników zyskiem firmy”, statystykę chorób zawodowych w woj. warmińsko-mazurskim, zagrożenia psychospołeczne i ich wpływ na zdrowie pracujących, zagrożenia przy obsłudze maszyn i urządzeń podlegających dozorowi technicznemu, ich wpływ na zdrowie pracowników oraz zagrożenia w pracy w laboratoriach chemicznych.

Podczas godzinnej przerwy, która dzieliła obie części konferencji, uczestnicy mogli zwiedzać stoiska wystawiennicze, uczestniczyć w pokazach i konkursach organizowanych przez wystawców, a także podziwiać wystawę prac plastycznych laureatów konkursu plastycznego i przygotowaną przez organizatorów sesję posterową.

W drugiej części wykładowej przedstawiono temat „Równowaga praca – życie oraz jej związki ze zdrowiem, dbałością o zdrowie oraz zdolnością do pracy”, odpowiedź na pytanie „Czy zawsze ruch męczy a odpoczynek regeneruje? – czyli jak chronić swój kręgosłup”, elementy oceny zdolności do pracy osób po nabyciu niepełnosprawności ruchowej oraz dobre praktyki z zakresu promocji zdrowia wśród pracowników firmy Dekorglass Działdowo S.A.

Jako ostatni wystąpił gość specjalny konferencji Piero Giuseppe Faraone, prezes zarządu FARAONE INDUSTRIE SPA we Włoszech, który również zaprezentował dobre praktyki z zakresu promocji zdrowia wśród pracowników firmy Faraone.

 

Ściągnij program konferencji (pdf)

 

 

 

 

 
Aktualności KAMPANII 2016

 

   
11 minut i kilkanaście sekund dla zdrowego kręgosłupa, czyli jak zmniejszyć dolegliwości mięśniowo-szkieletowe i poprawić zdolności do pracy

 

zobacz...