Aktualności FL

 

AKTUALNOŚCI FL

 

   XXI Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy

 

Zapraszamy wszystkich członków Forum Liderów Bezpiecznej Pracy do udziału w XXI Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pn. „Bezpieczeństwo pracy w XXI wieku. 20 lat Forum Liderów Bezpiecznej Pracy”, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2018 r. w hotelu Mercure Centrum**** we Wrocławiu.

 

Konferencja  jest organizowana w ramach działań na rzecz wpierania współpracy nauki i przemysłu prowadzącej do poprawy bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwach, stąd jej tegorocznym partnerem przemysłowym jest firma 3M Wrocław Sp. z o.o., będącą członkiem od tego roku Forum Liderów.

 

W programie konferencji zaplanowano:

1/ wystąpienia przedstawicieli Instytutu

2/ wystąpienia członków Forum Liderów – prezentacje dobrych praktyk

3/ warsztaty w grupach

4/ wizytę techniczną w firmie 3M Wrocław Sp. z o.o.

 

Konferencji będzie także towarzyszyła uroczystość wręczenia nominacji dla nowych członków Forum Liderów i Kart Liderów Bezpiecznej Pracy.

 

- program konferencji (ściągnij            - karta zgłoszenia udziału w konferencji (ściągnij)

 

Uzupełnieniem programu konferencji będzie wystawa najnowszych rozwiązań technicznych wspierających poprawę bezpieczeństwa i warunki pracy w przedsiębiorstwach.

 

- informacja dla wystawców (ściągnij)    - karta zgłoszenia dla wystawców (ściągnij)

 

 

 Jesienne posiedzenie Komisji Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy

 

Informujemy, że jesienne posiedzenie Komisji Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy odbędzie się w pierwszej połowie września 2018 r.

Wypełnione Wnioski przyjmujemy do 24 sierpnia 2018 r.

Wręczenie Kart Liderów odbędzie się podczas dorocznej konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy na początku listopada br.

 

 

Grono Liderów Bezpiecznej Pracy poszerzyło się o 7 nowych członków

W tym roku Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy już po raz 20 wyróżnił przedsiębiorstwa prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka.

W kwietniu br. grono Liderów Bezpiecznej Pracy poszerzyło się o 7 nowych członków, tj.

 • 3M Wrocław Sp. z o.o.,
 • Adient Seating Poland Sp.  z o.o. Oddział w Bieruniu,
 • Faurecia Automotive Polska S.A.,
 • International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.,
 • Kimball Electronics Poland Sp. z. o.o.,
 • PGNiG TERMIKA S.A.
 • Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

Nominacje zostały wręczone w dniu 24 kwietnia 2018 r., w Poznaniu, podczas uroczystości otwarcia Targów SAWO 2018.

 

 

  Zapraszamy udziału do Forum Liderów

 

Jeszcze do 16 marca br. czekamy na Wnioski od przedsiębiorstw zainteresowanych przystąpieniem do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.  Do Forum Liderów zapraszamy przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.

W tym roku nominacje dla nowych członków Forum Liderów będą wręczane podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 w Poznaniu (podczas uroczystości otwarcia Targów, 24 kwietnia 2018 r.).

Wnioski dla nowych członków Forum oraz formularz Deklaracji są dostępne na stronie: https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P30002831335688236754&html_tresc_root_id=11193&html_tresc_id=30432&html_klucz=158&html_klucz_spis=

 

  Spotkanie Forum Liderów w Poznaniu

 

W ramach budowania partnerskich kontaktów pomiędzy członkami Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO w Poznaniu organizujemy spotkanie członków Forum Liderów.  Odbędzie się ono 24 kwietnia 2018 r. (w pierwszym dniu Targów) w godz. 12.30-15.00 na terenie MTP (pawilon 3 sala A).

W programie spotkania m.in.:

 1. wykład motywacyjny pt. „Chcesz się dogadać z innymi – dogadaj się z sobą” – Krzysztof Paliwoda, trener interdyscyplinarny
 2. prezentacja założeń, materiałów informacyjnych i propozycji planu kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą” – Wioleta Klimaszewska, CIOP-PIB
 3. prezentacja nt. czynników rakotwórczych - dr K. Miranowicz – Dzierżawska, Zakład Zagrożeń Chemicznych i Pyłowych, CIOP-PIB
 4. dyskusja na temat aktualnych kierunków rozwoju tematyki bezpieczeństwa pracy w świetle zmian gospodarczych i rozwoju techniki.

Targi SAWO - jako współorganizator spotkania - zapewniają wszystkim członkom Forum Liderów, którzy wezmą udział w spotkaniu:

 • bezpłatne Karty VIP SAWO upoważniające do bezpłatnego wejścia (wielokrotnego) na teren targów SAWO wraz z możliwością wjazdu samochodem,
 • bezpłatne zaproszenia na wieczór branżowy, organizowany na terenie Targów (w Sali Ziemi) w dniu 24 kwietnia 2018 r. (wieczór branżowy to uroczysta kolacja dla przedstawicieli wystawców targów SAWO i SECUREX oraz zaproszonych gości).

Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o wypełnienie karty zgłoszenia - do 6 kwietnia br.
Karta zgłoszenia na spotkanie - https://goo.gl/forms/KgzAmuiRxUfy90sf1