Opisy zagrożeń zawodowych
CZYNNIKI GORĄCE

Definicje i terminyOdzież ochronna - odzież stosowana w środowisku pracy, która okrywa lub zastępuje odzież osobistą i która została zaprojektowana w celu zapewnienia ochrony przed zagrożeniami. Nie zalicza się do niej odzieży stosowanej podczas prac, gdy występuje jedynie ryzyko intensywnego zabrudzenia lub kontaktu z substancjami, które nie są szkodliwe dla zdrowia.
Rękawica ochronna - ochrania rękę lub część ręki przed jednym lub wieloma zagrożeniami występującymi na stanowiskach pracy. Może ona dodatkowo ochraniać również przedramię i ramię.
Część dłoniowa rękawicy - część rękawicy, która przykrywa dłoń ręki od nadgarstka do nasady palców.
Część grzbietowa rękawicy - część rękawicy, która przykrywa część grzbietową ręki od nadgarstka do nasady palców.
Obuwie bezpieczne - obuwie charakteryzujące się parametrami ochronnymi, zapewniające ochronę użytkownika przed urazami, które mogą wystąpić podczas wypadku, wyposażone w podnoski zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony przed uderzeniami z energią co najmniej do 200 j i ściskaniem z siłą co najmniej do 15 kn.
Obuwie ochronne - obuwie charakteryzujące się parametrami ochronnymi, zapewniające ochronę użytkownika przed urazami, które mogą wystąpić podczas wypadku, wyposażone w podnoski zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony przed uderzeniem z energią co najmniej do 100 j i ściskaniem z siłą co najmniej do 10 kn.
Obuwie zawodowe - obuwie charakteryzujące się parametrami ochronnymi, zapewniające ochronę użytkownika przed urazami, które mogą wystąpić podczas wypadku, nie zapewniające jednak ochrony palców przed uderzeniem i ściskaniem.