Informacyjna KAMPANIA społeczna 2014 - DOBRA KOMUNIKACJA ELEMENTEM BEZPIECZNEJ PRACY
 
Spotkanie pracowników służby BHP w Niepołomicach

 

Spotkanie pracowników służby BHP w Niepołomicach

Dnia 19 listopada na terenie zakładu NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. w Niepołomicach, odbyło się spotkanie pracowników służby BHP, zrealizowane w ramach kampanii społecznej CIOP-PIB „ Dobra komunikacja elementem bezpiecznej pracy”.

W czasie programu miała miejsce prezentacja dobrych praktyk w zakresie BHP realizowanych w zakładzie NIDEC. Poruszono następujące tematy:

  • nowoczesne rozwiązania w budowaniu bezpiecznego środowiska pracy – elektroniczny system nadzoru nad wózkami silnikowymi ISM-Online firmy Jungheinrich, wraz z rejestracją uderzeń;
  • bezobsługowe baterie XFC najnowszego typu do wózków silnikowych;
  • nadmiar informacji jako dezinformacja – plany reakcji na sytuacje awaryjne w postaci list kontrolnych, jako proste narzędzie pozwalające właściwie postępować w tego typu sytuacjach;
  • Ponadto zaprezentowano informatyczne rozwiązania firmy Tarbonus, które ułatwiają prace służbie BHP w zakresie prowadzenia dokumentacji (Asystent BHP), dostępu do aktualnych wymagań prawnych (PEN Asystent BHP) oraz tworzenia prezentacji szkoleniowych (PEN Asystent).

Organizatorem spotkania była firma NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. działająca w niepołomickiej strefie ekonomicznej od 2009 roku i jest zakładem produkującym silniki elektryczne stosowane przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Od 2014 r. firma jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.

 

 
Konkurs na grę

 

KONKURS NA GRĘ O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z BEZPIECZEŃSTWEM W PRACY LUB W DOMU


W ramach kampanii społecznej MODA NA BEZPIECZEŃSTWO Dział BHP Oddziału Elektrownia Turów zorganizował konkurs dla dzieci pracowników elektrowni na opracowanie gry planszowej BHP. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie gry o tematyce związanej z bezpieczeństwem w pracy lub w domu.

Prace zostały ocenione przez Komisję konkursową pod względem: merytorycznym, estetycznym, atrakcyjności dla grających oraz samodzielności wykonania. Zdaniem członków komisji ocena prac  nie była łatwym zadaniem, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i bajecznie kolorowe. Niektóre gry miały dodatkowo bardzo ciekawe i oryginalne tytuły, np.: „Bezpieczna droga do gwiazd”, „Behaperowie”, „Jarzenia dla uważenia”, „Bezpieczniki”, „BHP w pracy jak na tacy”, „(Nie)bezpieczny”, „Bhp dookoła nas”, czy „Bądź bezpieczny”.

Przyznane zostały nagrody dla za I, II i III miejsca w trzech kategoriach wiekowych oraz 3 wyróżnienia.

 

Konkurs


Pierwsze nagrody:

 

Pierwsza nagroda

 

Pierwsza nagroda

 

Pierwsza nagroda