Wykaz
Opis

NAGRODA FRANCUSKICH WYNALAZCÓW / Europe France Inventors AWARD
13. Międzynarodowe Targi INTARG 2020, czerwiec 2020 r., (formuła online)

 

13. Międzynarodowe Targi INTARG 2020

 

NAGRODA FRANCUSKICH WYNALAZCÓW / Europe France Inventors AWARD  

za rozwiązanie pn.:

“Półmaska filtrująca do ochrony układu oddechowego pracowników zawodowo narażonych na przeciwnowotworowe leki cytostatyczne”

autorzy:

dr hab. inż. Agnieszka Brochocka – CIOP- PIB

mgr Krzysztof Makowski - CIOP- PIB

dr hab. Małgorzata Szewczyńska, prof. CIOP-PIB – CIOP-PIB

dr Elżbieta Dobrzyńska - CIOP-PIB

Marcin Synowiec – firma MB Filter Polska

Marek Strzebak - firma MB Filter Polska

czerwiec 2020 r., (formuła online)

 

Półmaska filtrująca do ochrony układu oddechowego pracowników zawodowo narażonych na przeciwnowotworowe leki cytostatyczne MB-CYTO to produkt doskonale wpisujący się w aktualne potrzeby w zakresie ochrony zdrowia pracowników, w szczególności sektora opieki zdrowotnej, który powstał w kooperacji z firmą MB Filter Polska.

 

MB-CYTO to półmaska filtrująca najwyższej klasy ochrony FFP3 NR do ochrony układu oddechowego przed aerozolami, zarówno z cząstek stałych, jak i ciekłych oraz zawierającymi cytostatyki. Łatwa w dopasowaniu do kształtu twarzy, o wysokiej skuteczności filtracji (99,6%) i niskich oporach oddychania. Posiada zawór wydechowy, który zmniejsza stężenie CO2 i wilgotność wewnątrz czaszy. Cytostatyki to grupa leków stosowanych w walce z chorobami nowotworowymi, wykorzystywanych w chemioterapii, które wykazują dużą skuteczność, z drugiej jednak strony powodują poważne skutki uboczne. Opracowany wyrób to półmaska czaszowa najwyższej klasy ochrony FFP3 NR stanowiąca kompletny sprzęt ochrony układu oddechowego jednokrotnego użycia.