Fizjologia i higiena pracy
FIZJOLOGIA I HIGIENA PRACY

 

Test Kompetencji Cyfrowych dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku (TKC)

opracowany w ramach zadania: I.N.14, pt. "Opracowanie narzędzia do oceny e-kompetencji osób z niepełnosprawnością narządu wzroku niezbędnych do podjęcia pracy", główny wykonawca: mgr Karolina Pawłowska-Cyprysiak

 

Test Kompetencji Cyfrowych jest aplikacją, która pozwala na ocenę e-kompetencji na podstawie wykonywanych przez użytkowników zadań. Aplikacja składa się z 42 zadań, które oceniają sprawność radzenia sobie w obsłudze pakietu MS Office (Word, Excel, poczta email), przeglądarki internetowej oraz tworzenia/usuwania/kopiowania plików i folderów. TKC jest aplikacją współpracującą z czytnikiem ekranu (NVDA).

 

Zalecenia systemowe: Microsoft Office 2019, Windows 10, .NET Framework 4.8.

 

Wymagane oprogramowanie niezbędne do działania aplikacji: MS Excel, MS Word, Google Chrome, Outlook.

 

Aplikacja (TKC) 

Instrukcja Obsługi Aplikacji (opis sposobu korzystania z narzędzia) 

Instrukcja Obsługi Aplikacji - wersja przeznaczona do odczytania przez czytniki ekranu

 

Materiały informacyjne dotyczące e-kompetencji osób z niepełnosprawnością narządu wzorku - „E-kompetentni. Osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku w świecie cyfrowym”

 

Materiały informacyjne składają się z krótkiego wprowadzenia teoretycznego dotyczącego kompetencji cyfrowych oraz ich poziomu wśród osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Następnie przedstawione są wyniki wywiadów bezpośrednich dotyczące umiejętności pracy osób z niepełnosprawnością narządu wzorku z urządzeniami mobilnymi, wykorzystania kompetencji cyfrowych w codziennym życiu oraz umiejętności wykorzystania komputera. Zakończenie materiałów stanowi informacja dotycząca opracowanej aplikacji „Test Kompetencji Cyfrowych”.

 

Materiały informacyjne