Konferencje i seminaria

Wykaz
Opis

Seminarium pt.: "Zagrożenia związane z pracą kobiet 55+ oraz mężczyzn 20-30 lat i 55+ na stanowiskach pracy fizycznej w systemie zmianowym (np. handel, transport). Sposoby przeciwdziałania zagrożeniom".
26 września 2019, Warszawa, CIOP-PIB

 

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB)
organizuje seminarium pt.:

 

Zagrożenia związane z pracą kobiet 55+ oraz mężczyzn 20-30 lat i 55+ na stanowiskach pracy fizycznej w systemie zmianowym (np. handel, transport). Sposoby przeciwdziałania zagrożeniom.

 

Termin seminarium:

 26 września 2019

 

Miejsce: CIOP-PIB, Warszawa, ul. Czerniakowska 16

 

 

Do udziału w seminarium zapraszamy pracodawców, pracowników służby BHP, osoby organizujące prace na stanowiskach pracy fizycznej.

W trakcie seminarium przestawione zostaną m. in. informacje nt. ograniczeń i zagrożeń związanych z wykonywaniem prac o charakterze fizycznym przez kobiety 55+ na przykładzie pracownic handlu detalicznego oraz zaprezentowane zostaną wyniki badań własnych w tym zakresie. Przedstawione zostaną także zagadnienia związane z pracą zmianową oraz wpływem wysiłku fizycznego na układ nerwowo-mięśniowy (priopriocepcja, równowaga ciała) w kontekście ograniczenia dolegliwości i urazów układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Miejsce: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy

ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa

 

Rozpoczęcie seminarium: godz. 11.00. Czas trwania seminarium szacowany jest na 3 godziny.

Zapewniamy napoje oraz drobny poczęstunek.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona!

 

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 18 września 2019

 

Kontakt:

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o kontakt z dr Joanną Mazur-Różycką. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: jomaz@ciop.pl

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: 22 623-32-04