Konferencje i seminaria

Wykaz
Opis

10. Międzynarodowa Konferencja nt. Zapobiegania Wypadkom przy Pracy WOS 2019
Wiedeń, 23-26 września 2019 r.

 

 

10. Międzynarodowa Konferencja nt. Zapobiegania Wypadkom przy Pracy

WorkingOnSafety.Net (WOS 2019)

pn. Przyszłość bezpieczeństwa pracy w erze cyfryzacji

The future of safety in a digitalized world

 

Wiedeń, 23-26 września 2019 r.

 

AUVA – Austrian Workers’ Compensation Board we współpracy z siecią Workin­gOnSafety (WOS) zaprasza specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa pracy na 10. Międzynarodową Konferencję nt. Zapobiegania Wypadkom przy Pracy, która odbędzie się w dniach 23-26 września 2019 r. w Wiedniu. Tym razem tematem głównym konferencji będzie „Przyszłość bezpieczeństwa pracy w erze cyfryzacji”.

 

Konferencja WOS organizowana jest cyklicznie co dwa lata w ramach działalności międzynarodowej sieci WorkingOnSafety.net skupiającej decydentów, pracowników naukowych oraz ekspertów zajmujących się prewencją wypadków i urazów w miejscu pracy. Tematem tej edycji będzie wspólna dyskusja nad przyszłością bezpieczeń­stwa pracowników w erze postępującej cyfryzacji środowiska pracy. Udział wielu specjalistów ds. BHP oraz naukowców z różnych dziedzin stworzy forum wymiany specjalistycznej wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie. Wydarzenie będzie zatem okazją do wielopłaszczyznowej, całościowej analizy i dyskusji nad zmianami w środowisku pracy, związanymi z rzeczywistością cyfrową i zastanowienia się, jakie korzyści i wyzwania dla bezpieczeństwa pracowników płyną z zastosowania zaawansowanych rozwiązań informatycznych w miejscu pracy.

 

Zainteresowanych uczestnictwem organizatorzy konferencji zapraszają do skła­dania abstraktów wystąpień z dziedziny bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy w następujących obszarach tematycznych:

– Cyfryzacja i nowe technologie w miejscu pracy

– Ocena ryzyka

– Systemy zarządzania bezpieczeństwem (np. ISO 45001)

– Wizja Zero Wypadków przy pracy

– Wymiana oraz transfer wiedzy

– Kształcenie i szkolenia

 

Termin składania abstraktów upływa 31 stycznia 2018 r.

 

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie internetowej: http://www.wos2019.net/

 

Źródło informacji: Bezpieczeństwo Pracy. Nauka i praktyka Nr 12/2018