Spotkanie pracowników służby BHP w Niepołomicach

 

Spotkanie pracowników służby BHP w Niepołomicach

Dnia 19 listopada na terenie zakładu NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. w Niepołomicach, odbyło się spotkanie pracowników służby BHP, zrealizowane w ramach kampanii społecznej CIOP-PIB „ Dobra komunikacja elementem bezpiecznej pracy”.

W czasie programu miała miejsce prezentacja dobrych praktyk w zakresie BHP realizowanych w zakładzie NIDEC. Poruszono następujące tematy:

  • nowoczesne rozwiązania w budowaniu bezpiecznego środowiska pracy – elektroniczny system nadzoru nad wózkami silnikowymi ISM-Online firmy Jungheinrich, wraz z rejestracją uderzeń;
  • bezobsługowe baterie XFC najnowszego typu do wózków silnikowych;
  • nadmiar informacji jako dezinformacja – plany reakcji na sytuacje awaryjne w postaci list kontrolnych, jako proste narzędzie pozwalające właściwie postępować w tego typu sytuacjach;
  • Ponadto zaprezentowano informatyczne rozwiązania firmy Tarbonus, które ułatwiają prace służbie BHP w zakresie prowadzenia dokumentacji (Asystent BHP), dostępu do aktualnych wymagań prawnych (PEN Asystent BHP) oraz tworzenia prezentacji szkoleniowych (PEN Asystent).

Organizatorem spotkania była firma NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. działająca w niepołomickiej strefie ekonomicznej od 2009 roku i jest zakładem produkującym silniki elektryczne stosowane przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Od 2014 r. firma jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.