ORZeł - Aplikacja do oceny ryzyka zawodowego w małych przedsiębiorstwach

 

 

 

Zgodnie z przepisami prawa każdy pracodawca (niezależnie od wielkości firmy) jest zobowiązany przeprowadzać ocenę ryzyka zawodowego oraz informować o nim pracowników. W przedsiębiorstwach małych (do 10 pracowników) ocenę ryzyka zawodowego może przeprowadzić sam pracodawca -  jeżeli oczywiście jego kompetencje w tym zakresie są wystarczające.

 

Aplikacja ORZeł pomaga w prosty sposób, w skali 3-stopniowej (ryzyko małe, średnie lub duże), ocenić ryzyko zawodowe na stanowisku pracy.

 

W aplikacji:

     Jak korzystać z aplikacji?

     Proste odpowiedzi na proste pytania

     Przeprowadź ocenę ryzyka zawodowego

 

JAK KORZYSTAĆ Z APLIKACJI?

  1. Przeczytaj „Proste odpowiedzi na proste pytania”
  2. Zbierz informacje o stanowisku pracy, dla którego chcesz ocenić ryzyko zawodowe.
  3. Do aplikacji wpisz dane firmy, stanowiska oraz pracownika, który na nim pracuje.
  4. Z listy zagrożeń wybierz te, które występują na wybranym przez Ciebie stanowisku pracy.
  5. Jeśli nie masz pewności, czy dane zagrożenie występuje na stanowisku pracy, skorzystaj z pytań naprowadzających (jeśli są dostępne).
  6. Dla każdego zagrożenia oceń poziom prawdopodobieństwa wystąpienia niekorzystnych następstw (małe, średnie lub duże). Gdy nie masz pewności jak rozumieć przyjętą skalę prawdopodobieństwa – skorzystaj z wyjaśnienia
  7. Dla każdego zagrożenia ocen ciężkość następstw (mała, średnia lub duża). Gdy nie masz pewności jak rozumieć przyjętą skalę prawdopodobieństwa – skorzystaj z wyjaśnienia
  8. Dla każdego z zagrożeń wpisz zaplanowane działania eliminujące lub ograniczające ryzyko. Gdy nie masz pomysłu – skorzystaj z podpowiedzi (jeśli są dostępne).
  9. Policz wynik. Sprawdź, dla  których zagrożeń ryzyko jest dopuszczalne, a dla których niedopuszczalne.

10. Wpisz adres e-mail i prześlij wynik w formie pliku pdf.

 

Aplikacja już niebawem dostępna bezpłatnie udostępniona w sklepach:

 

                 

 

Więcej informacji na temat gry:

Agnieszka Szczygielska

Ośrodek Promocji i Wdrażania

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy

e-mail: agasz@ciop.pl

www.ciop.pl

 

Aplikacja została opracowana w ramach V etapu programu wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy”, finansowanego w latach 2021-2022 w zakresie zadań służb państwowych ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej (zadanie nr 4.SP.20 pt. „Informacyjne kampanie społeczne na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w pracy i jakości życia ”). Koordynator programu: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy

 

 
0
0
0
3
2
1
5
1
 Aktualności KAMPANII

 

W dniach 21-22 października w ramach kampanii odbyła się konferencja "Mikrofirma - MAXI BHP" zorganizowana przez OSPS BHP Oddział Kraków oraz CIOP-PIB. Partnerem wydarzenia była firma A-SAFE Sp. z o.o.

Szczegóły:
https://krakow.ospsbhp.pl/-konferencji-pn-mikrofirma---maxi-bhp--21-220102022r

 

W dniu 15 listopada w Wałbrzychu odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo pracy - wspólna sprawa" zorganizowana przez CIOP-PIB, FAURECIA Wałbrzych S.A. oraz jeleniogórski oddział OSPS BHP.
Szczegóły:

https://wroclaw.pip.gov.pl/pl/aktualnosci-/145435,bezpieczenstwo-pracy-to-nasza-wspolna-sprawa.html

 

W dniu 9 grudnia w Rzeszowie odbyło się seminarium "Rola służby BHP w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa w pracy" zorganizowane przez rzeszowski oddział OSPS BHP oraz CIOP-PIB.
Szczegóły:

https://rzeszow.ospsbhp.pl/rola-sluzby-bhp-w-ksztaltowaniu-kultury-bezpieczenstwa-w-pracy-1670688422