-
Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) opublikowała materiały informujące co pracodawcy mogą zrobić w praktyce, aby pomóc w walce z pandemią i chronić pracowników? Wiedza i świadomość są kluczowe - każdy musi być dobrze poinformowany o tym, jak wirus się rozprzestrzenia, jakie są objawy zakażenia i jak zminimalizować narażenie. Wskazówki te pomogą organizacjom w dostarczaniu pracownikom potrzebnych im informacji i wprowadzaniu środków zapobiegających zakażeniom. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:
Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) podejmuje działania w celu wsparcia działań UE na rzecz zwalczania pandemii wywołanej chorobą COVID-19. Wraz z Komisją Europejską będzie wspierać państwa członkowskie i przemysł w usuwaniu niedoborów środków dezynfekujących. Agencja wydłuży również niektóre terminy, aby pomóc firmom chemicznym. Więcej informacji na stronach:
-
28 kwietnia 2020 odbyło się zdalne posiedzenie Rady Ochrony Pracy dotyczące środków prewencji przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Prezentacje z Rady Ochrony Pracy znajdziecie Państwo na stronach serwisu CIOP-PIB:
-
Zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. maseczek niemedycznych: Wytyczne CIOP-PIB dla masek niemedycznych przeznaczonych do użytku prywatnego.

-
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją Szkodliwe czynniki biologiczne w samochodowych instalacjach klimatyzacyjnych autorstwa dr Małgorzaty Gołofit-Szymczak, która ukazała się w BEZPIECZEŃSTWO PRACY - NAUKA I PRAKTYKA NR 3(582) MARZEC 2020.

 Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa tel. +48 (22) 623 36 98, fax. +48 (22) 623 36 93
|