Nauczyciele są szczególnie narażeni na problemy związane z głosem. Istnieją jednak skuteczne metody profilaktyki i leczenia schorzeń głosu. Zapraszamy do udziału w konferencji online pt. „Zdrowy głos w pracy nauczyciela”, podczas której dowiesz się, jak dbać o swój głos i unikać jego przeciążenia. Konferencja jest częścią kampanii „Pracuję głosem” i odbędzie się 30 września 2024 r. o godz. 11.00.
Pożar stanowi poważne zagrożenie m.in. w miejscach pracy, zwłaszcza, że z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, iż liczba pożarów w takich miejscach rośnie. Dlatego w tegorocznej edycji konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy wybrano temat pożaru. Finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w siedzibie CIOP-PIB przy ul. Czerniakowskiej 16 w Warszawie 9 października 2024 r. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.
Rozpoczął się nabór do 3. edycji zestawienia „Najlepsi w bezpieczeństwie”. Jego celem jest wyłonienie firm, które wdrożyły procesy zarządzania bhp na wysokim poziomie i mogą być dla innych przykładem oraz inspiracją. Zapraszamy do zgłaszania przedsiębiorstw zatrudniających ponad 10 pracowników. Zachęcamy do udziału.
Ruszyła 8. edycja konkursu fotograficzno-filmowego O!ZNAKI PRACY pod hasłem „Przyszłość pracy: technologia i człowiek”. Tegoroczny konkurs ma na celu uwrażliwienie na kwestie związane z bezpieczeństwem, higieną pracy, etyką oraz zrównoważonym rozwojem w kontekście szybko rozwijających się technologii. W tej edycji przyjmujemy filmy i fotografie, które pokażą zarówno korzyści, jak i wyzwania związane z integracji nowoczesnych technologii w codziennej pracy. Na zgłoszenia czekamy do 21 października 2024 r.
CIOP-PIB zaprasza producentów automatycznych filtrów spawalniczych (AFS) do współpracy w zakresie badań czasu zadziałania/utrzymania zgodnie z nowymi normami ISO. Nowe stanowisko badawcze CIOP-PIB umożliwia analizę zjawiska zaciemnienia w czasie wszystkich typów automatycznych filtrów spawalniczych: płaskich, panoramicznych oraz zintegrowanych z obudową gogli i przyłbic. Kontakt: joszk@ciop.lodz.pl
CIOP-PIB oferuje badanie odporności na degradację chemiczną rękawic ochronnych zgodnie z PN-EN 374-4:2020-03. Akredytowane w Polskim Centrum Akredytacji badanie pomoże sprawdzić czy rękawice zachowują swoje właściwości ochronne po długim kontakcie z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Badanie oferujemy producentom i dystrybutorom rękawic, którzy chcą potwierdzić wysoką jakość swoich produktów.
Czy wiesz, że nawet krótkotrwałe narażenie na promieniowanie laserowe może stanowić poważne zagrożenie dla oczu? Dotyczy to szczególnie pracowników wykonujących ręczne spawanie laserowe. Zadbaj o ich bezpieczeństwo – pobierz naszą infografikę i dowiedz się więcej o zagrożeniach związanych z różnymi długościami fal promieniowania laserowego.
![]() |
infografika (pl.) |
![]() |
infografika (ang.) |
Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych dotyczących bezpiecznego postępowania z odpadami medycznymi oraz szkodliwymi czynnikami biologicznymi:
![]() |
Jak bezpiecznie postępować z odpadami medycznymi? |
![]() |
Postępowanie w przypadku rozlania płynu zawierającego szkodliwe czynniki biologiczne |
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi artykułami ekspertów CIOP-PIB, które ukazały się na łamach anglojęzycznego kwartalnika International Journal of Occupational Safety and Ergonomics (JOSE) i są dostępne w całości w ramach Open Access, m.in.: