Targi, wystawy

Wykaz
Opis

XIV MIĘDZYNARODOWE TARGI WYNALAZKÓW I INNOWACJI INTARG 2021 oraz GIEŁDA TOP WYNALAZKÓW NAGRODZONYCH NA ŚWIATOWYCH TARGACH WYNALAZCZOŚCI W ROKU 2020
15-16 czerwca 2021 r. (ONLINE)

 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jest głównym patronem honorowym 14. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 Online. Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy będzie jednym z wystawców.

 

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej, interaktywnej eventowej platformy internetowej, INTARG® 2021 odbył się w formule online na żywo. Podczas tego międzynarodowego wydarzenia prezentowano najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne oraz innowacyjne produkty skierowane dla różnych gałęzi przemysłu, służące ochronie środowiska, poprawie bezpieczeństwa i jakości życia.

 

Uczestniczący w targach i towarzyszącym konkursie CIOP-PIB zaprezentował 2 innowacje z zakresu środków ochrony indywidualnej, mogące służyć użytkownikowi zarówno w życiu zawodowym jak i codziennym.

Półmaska do ochrony przed smogiem

Półmaska płaska drugiej klasy ochrony FFP2 NR zapewnia użytkownikowi kompleksową ochronę układu oddechowego przed wszystkimi zanieczyszczeniami zawartymi w smogu. Posiada  warstwę filtrująco-sorpcyjną, jest dobrze dopasowana do twarzy, a dzięki zastosowaniu wzoru fluorescencyjnego zwiększa widoczność osoby użytkującej w słabo oświetlonym miejscu lub po zmroku. 


- poster

 


Rękawica do zastosowań zawodowych z aktywnym systemem ogrzewania

Skuteczna ochrona rąk w zimnym środowisku dotyczy pracowników wielu branż. Konstrukcja tradycyjnych rękawic ciepłochronnych składa się z wielu warstw materiałów, co powoduje, że są one mało wygodne i mogą zmniejszać sprawność manualną użytkownika. Dlatego opracowano chroniące przed zimnem ogrzewane rękawice o zmodyfikowanej konstrukcji, w których zastosowano nowoczesne materiały tekstylne i moduł pozwalający na użycie  pasywnych źródeł ciepła w postaci ogrzewaczy mineralnych.

  

Dodatkowym elementem targów jest XXVII Giełda Top Wynalazków, które zostały nagrodzone na międzynarodowych targach wynalazczości w roku ubiegłym.

 

Instytut przedstawił na niej 6 wyróżnionych międzynarodowymi medalami rozwiązań:

 

  1. Model wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy
  2. Ogólnopolskie kampanie społeczne CIOP-PIB dotyczące bezpieczeństwa i jakości życia w pracy
  3. Konkurs na plakat bezpieczeństwa pracy, XXIX edycja pn. "Biozagrożenia dzisiaj" wraz z miejską wystawą pokonkursową
  4. Półmaska filtrująca do ochrony układu oddechowego pracowników zawodowo narażonych na przeciwnowotworowe leki cytostatyczne
  5. Ekologiczny układ uniepalniający do zastosowania w żywicy epoksydowej
  6. Odzież ochronna dla ratowników górskich z alternatywnymi źródłami energii elektrycznej

 

Prezentacja wszystkich wystawców, zgłoszonych przez nich rozwiązań oraz wydarzeń towarzyszących odbywała się w dniach 15-16 czerwca na platformie eventowej posadowionej na stronie głównego organizatora czyli www.intarg.haller.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów.

 

Rozwiązania CIOP-PIB zgłoszone do konkursu innowacji i wynalazków zostały docenione przez międzynarodowe jury i wyróżnione 3 nagrodami: Złotym medalem Międzynarodowych Targów INTARG 2021, Srebrnym medalem INTARG 2021 i  ECO AWARD od Polskiej Izby Ekologii.