Konferencje i seminaria

Wykaz
Opis

Konferencja CIOP-PIB i OSPSBHP pn. „Zdrowie pracownika zyskiem firmy” wraz z debatą „Służba bhp - dziś i jutro”
27 kwietnia (podczas targów SAWO 2016), godz.11:00, MTP, hol wschodni, sala zielona

W drugim dniu Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2016 Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy razem z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby BHP zorganizował konferencję pt. Zdrowie pracownika zyskiem firmy wraz z debatą Służba bhp - dziś i jutro.

W programie przedsięwzięcia została poruszona tematyka indywidualnych i społecznych konsekwencji niewłaściwych warunków pracy w Polsce, w tym kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. Zaprezentowano przykłady konsekwencji prawnych dla firm i osób, a także przykłady skutecznych inicjatyw i dobrych praktyk w zakresie prewencji i promocji zdrowia w miejscu pracy.

Do drugiej części konferencji – debaty Służba bhp – dziś i jutro – zaproszono przede wszystkim pracowników służby bhp, ale też przedstawiciele instytucji działających w tym obszarze. Została podjęta dyskusja nie tylko nad realiami codziennej pracy służby bhp, ale przede wszystkim nad interpretacją definicji wypadku, która przysparza w wielu sytuacjach wiele trudności i nieporozumień.  Przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP poruszali też zagadnienia dotyczące potrzeby integracji środowiska służby bhp.

 

Program konferencji

 

Prezentacje przedstawione podczas konferencji: