Informacyjna KAMPANIA społeczna 2016 - ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY

 

 
Działania Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. w ramach kampanii

 

Jako partner kampanii społecznej - ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY w 2016 roku Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. podjął szereg działań mających na celu promocję zdrowych nawyków wśród pracowników, promocję aktywności sportowej i zdrowego stylu życia. Dodatkowo zdecydowano o wsparciu kwestii zdrowotnych pracowników umożliwiając im korzystanie z darmowej opieki stomatologicznej, co w lokalnym otoczeniu firmy jest działaniem wyjątkowym.
Najważniejsze z podjętych działań, które zakończyły się sukcesem to:

 1. Możliwość bezpłatnego korzystania pracowników firmy Kimball Electronics Poland z usług stomatologicznych. W tym celu podpisana została umowa ze znajdującym się w Tarnowie Podgórnym Centrum Stomatologii Lab-Estetic. W ramach powyższej umowy Kimball opłaca ryczałt pozwalający skorzystać miesięcznie z darmowej wizyty stomatologicznej około 50 pracownikom. Przedsięwzięcie to cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród pracowników produkcyjnych, jak i administracyjnych. W 2016 roku z usług stomatologa korzystało około 40 pracowników miesięcznie.
 2. W maju 2016 roku Kimball Electronics Poland aktywnie włączył się w organizację odbywającej się w Tarnowie Podgórnym rodzinnej imprezy sportowej pt.: „Bieg Lwa”. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu pracowników produkcyjnych i biurowych, z których każdy otrzymał dofinansowanie pakietu startowego.

 

 

 

 

 

 1. W lipcu 2016 roku Kimball Electronics Poland wsparł projekt pracowników polegający na organizacji wyjazdowego turnieju piłki siatkowej we Wrześni. Pomoc polegała na dofinansowaniu, zapewnieniu dojazdu, poczęstunku i pomocy w wynajmie obiektu sportowego. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu pracowników.

 

 

 1. We wrześniu 2016 roku Kimball Electronics Poland po raz kolejny włączył się w pomoc w organizacji charytatywnego biegu biznesowego POZNAŃ BUSINESS RUN, z którego zebrane środki przeznaczono na rzecz podopiecznych fundacji Jaśka Meli POZA HORYZONTY. W samym biegu uczestniczyło kilkudziesięciu pracowników Kimballa, dbając tym samym o swoją formę fizyczną.

 

 

 1. W ramach funduszu świadczeń socjalnych Kimball Electronics Poland dofinansowuje pracownikom karty multisport umożliwiające korzystanie z basenów, siłowni i innych obiektów sportowych lub pakiety medyczne w ramach współpracy z firmą Medicover.
  Z kart multisport miesięcznie korzysta średnio ok. 290 pracowników, a z dofinansowania medycznego korzysta ok. 65 pracowników miesięcznie.
 2. W ramach współpracy z firmą Medicover w marcu 2016 roku wśród osób korzystających z dofinansowania do pakietów medycznych zorganizowano losowanie bezpłatnego przeglądu stomatologicznego, z którego skorzystało 16 osób.
 3. Kimball Electronics Poland aktywnie wsparł akcję pracowników pt.: Kimbikers promującą zdrowy styl życia i przesiadkę z samochodu na rower w ramach dojazdów do pracy.
  W ramach akcji pomiędzy 1 czerwca, a 30 września nasi pracownicy pokonali na rowerach prawie obwód ziemi. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

 

Większość z przedstawionych działań na dobre wpisało się w życie i codzienną kulturę firmy i będzie kontynuowana w kolejnych latach lub utrzymana na stałe. Na tym oczywiście nie poprzestajemy i cały czas szukamy nowych możliwości działania. Dla przykładu, kolejną z akcji, będzie zaplanowana na przełom października i listopada przez służbę BHP seria darmowych pokazów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich chętnych pracowników. W ramach ćwiczeń zapisane osoby będą miały możliwość zyskać wiedzę przydatną nie tylko w pracy, ale i w domu. Kimball Electronics Poland posiada własnych instruktorów pierwszej pomocy oraz własny sprzęt szkoleniowy, dzięki czemu jest możliwość organizowania takich akcji corocznie.

 

Realizacja opisanych powyżej działań była możliwa dzięki otwartej na pracowników dyrekcji firmy, zaangażowaniu i chęci społecznego działania samych pracowników, w tym osób będących członkami zespołu CSR (zespół ds. społecznej odpowiedzialności biznesu), który aktywnie pomagał i koordynował dużą część zadań.

 

Opracował
Kamil Silski
Specjalista ds. BHP
Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

 
Aktualności KAMPANII 2016

 

   
11 minut i kilkanaście sekund dla zdrowego kręgosłupa, czyli jak zmniejszyć dolegliwości mięśniowo-szkieletowe i poprawić zdolności do pracy

 

zobacz...