Informacyjna KAMPANIA społeczna 2016 - ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY

 

 
Działania Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego IPB Sp. z o.o.

 

W Iławskim Przedsiębiorstwie Budowlanym „IPB” Sp. z o.o. ramach kampanii społecznej „Zdrowie pracowników zyskiem firmy” przeprowadzono następujące działania:

 

BIEG NA 5 KM

- w dniu 14 maja 2016 r. zorganizowano otwarty nocny bieg uliczny połączony z obchodami jubileuszu 50-lecia marki IPB. Bieg zgromadził na starcie prawie 600 biegaczy z całej Polski, w tym 15 medalistów mistrzostw Polski w bieganiu. Biorąc pod uwagę fakt, iż był organizowany po raz pierwszy oraz porę biegu, jest to świetny wynik. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu i wypoczynku wśród pracowników Spółki oraz lokalnej społeczności. Dodatkowa klasyfikacja dla pracowników naszej Firmy oraz członków ich rodzin wywołała zainteresowanie tą prostą formą aktywności. Część z nich dzięki startowi w biegu zmotywowała się po raz pierwszy do biegania i biega do dziś. A oto niektóre recenzje wydarzenia, które można znaleźć w internecie:

 

  • WAMA-SPORT.PL

IBP Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko stał się w sobotę (14 maja) Iławiedużym wydarzeniem i to zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Fakt, że sklasyfikowano 561 zawodników i 24 drużyny świadczy o wielkim zainteresowaniu. Co istotne ilość szła w parze z jakością, bowiem na starcie stanęło wielu znanych długodystansowców. Zrealizowano więc wszystkie założenia. Nie da się ukryć, że coraz trudniej wpasować się w bardzo gęsty terminarz imprez biegowych w Polsce. Jeśli iławska impreza osiągnęła takie parametry to tylko bić brawo i podziwiać talenty organizatorów w sferze promocji. Zmobilizowano duże siły wolontariuszy, także służb, by wszystko zostało zapięte na ostatni guzik i udało się. Mamy więc kolejną fajną imprezę skierowana do czystych amatorów, a także biegaczy wyczynowych.

http://www.wama-sport.pl/dyscypliny/biegi-dlugodystansowe-3/19324-ipb-nocny-bieg-na-5-km-o-puchar-eugeniusza-jaremko-i%C5%82awa-2016-%E2%80%93-debiut-jak-marzenie

 

  • FITNIEFAT.PL

Największa impreza z Atestem PZLA w Województwie Warmińsko-Mazurskim w historii. Najlepsza impreza biegowa jeżeli chodzi o debiut imprezy biegowej. Czegoś takiego jeszcze nie było w naszym województwie.

W sobotę w Iławie odbyła się impreza biegowa IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Bieg został przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia marki IPB Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane (…) Cała impreza na bardzo wysokim poziomie, super nagrody, oprawa, miejsce. Wszystkim biegaczom bardzo gratulujemy!

http://fitniefat.pl/356629,Nocne-bieganie-na-piatke-w-Ilawie-ZDJECIA.html#axzz4RThaKUCS

 

  • Miński Klub Biegacza DREPTAK

KBDREPTAK.PL

Sam bieg był super przepiękną trasą zabezpieczoną w każdym miejscu, super organizacja i piękna okolica sprawiły, że jesteśmy zachwyceni i chcemy wrócić tu za rok :)

http://www.kbdreptak.com.pl/wyjatkowo-aktywny-maj/

 

 

Warto dodać, iż pomimo zakończenia kampanii społecznej Zdrowie pracowników zyskiem firmy najprawdopodobniej bieg stanie się cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez naszą Firmę corocznie. W grudniu mają zapaść w tym zakresie wiążące decyzje.

 

PRZEGLĄD STANOWISK PRACY PRZY MONITORZE EKRANOWYM

- na przełomie czerwca i lipca 2016 r. dokonano przeglądu wszystkich stanowisk pracy przy monitorze ekranowym. Przeglądem objęto w sumie ponad 30 stanowisk pracy. W wyniku przeglądu dokonano doposażenia w/w stanowisk w elementy poprawiające warunki pracy oraz ergonomię. Instruowano też pracowników w zakresie prawidłowej postawy ciała, dłoni, głowy, ćwiczeń relaksacyjnych w czasie pracy przy monitorze ekranowym.

 

 

zdjęcie przedstawia dostosowanie stanowiska wyposażonego w komputer przenośny do warunków wynikających z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa
i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Dodatkowa ergonomiczna klawiatura
ma na celu odsunięcie ekranu komputera od oczu pracownika, natomiast specjalna podkładka pod laptopo umożliwia podniesienie górnej krawędzi ekranu na wysokość oczu pracownika (przy okazji miejsce nieużywanej klawiatury laptopa może posłużyć jako uchwyt do dokumentów, dzięki czemu praca przy sprawdzaniu/ przepisywaniu dokumentu nie wymaga częstych ruchów odcinka szyjnego).

 

PRZEGLĄD STANOWISK PRACY FIZYCZNEJ

 

- dokonano częstszych obserwacji pracowników budowlano-montażowych naszej Spółki, jak i zarówno firm podwykonawczych w czasie prac narażających układ mięśniowo-szkieletowy (zwłaszcza ręczne prace transportowe). Przy zauważanych nieprawidłowościach instruowano pracowników w zakresie dopuszczalnych norm dźwiganych ładunków, poprawnych sposobów ich transportowania.

 

KAMPANIA INFORMACYJNA PROPAGUJĄCA ZDROWY TRYB ŻYCIA

- przeprowadzono kampanię informacyjną wśród pracowników propagującą zdrowy tryb życia zarówno w pracy, jak i poza nią (z naciskiem na elementy aktywnego wypoczynku,  zdrowej diety, zerwania z nałogami (czerwiec – listopad 2016 r.). W ramach tej kampanii przesyłano pracownikom różne informacje, zdjęcia, krótkie filmy i prezentacje na temat m.in. światowych dni związanych ze zdrowiem i tematyką BHP oraz ergonomią w czasie pracy i poza nią.

 

zdjęcie przedstawia jedną z wielu informacji przekazywanych cyklicznie od czerwca 2016 r. Pracownikom naszej Firmy.

 

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA POZA MIEJSCEM PRACY

- podjęto próbę organizacji wspólnych treningów biegowych i rowerowych w czasie wolonym od pracy. Być może z uwagi na fakt, iż większość kadry stanowią pracownicy fizyczni, którzy dla równowagi potrzebują wypoczynku biernego, ten element kampanii nie osiągnął zamierzonego rezultatu. Odbył się tylko jeden trening przy małej frekwencji. Jednakże w niedalekiej przyszłości podjęte zostaną czynności propagujące ten element kampanii.

 
Aktualności KAMPANII 2016

 

   
11 minut i kilkanaście sekund dla zdrowego kręgosłupa, czyli jak zmniejszyć dolegliwości mięśniowo-szkieletowe i poprawić zdolności do pracy

 

zobacz...