Misją Instytutu jest dzialalność naukowo-badawcza prowadząca do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych użytecznych w kształtowaniu warunków pracy zgodnych z zasadami bezpieczeństwa pracy i ergonomii oraz ustalanie podstaw naukowych do właściwego ukierunkowywania polityki społeczno-ekonomicznej państwa w tym zakresie.
![]() |
Redaktor:
mgr Agnieszka Wojtaszewska
e-mail: agwoj@ciop.pl
tel: (0 22) 623 46 06
|
Administrator systemu:
inż. Artur Sychowicz
e-mail: rs@ciop.pl
tel: (0 22) 623 46 25
|
Dostęp do informacji zawartych na stronach Biuletynu odbywa się za pośrednictwem aktywnych elementów menu, które są elementem stałym dostępnym z każdego poziomu. Klikając w jeden z aktywnych elementów menu „Wybierz rozdział” użytkownik przechodzi do poszczególnych stron przypisanych do wskazanego elementu menu.
|
|
|
|
|
|
|
|
Wykonywanie zadań z zakresu realizacji programów rządowych określają odrębne ustawy lub umowy zawarte z właściwymi organami administracji rządowej.
Wykonywanie innych zadań objętych przedmiotem działania określają umowy oraz procedury wewnętrzne. Np. badania realizowane w ramach akredytowanych laboratoriów badawczych oraz prace w zakresie certyfikacji wyrobów, systemów zarządzania oraz kompetencji personelu, objętych państwowym systemem oceny zgodności, są przyjmowane i realizowane zgodnie z Księgą Jakości Laboratoriów Badawczych i Pomiarowych, Księgą Procedur Organizacyjnych oraz Księgą Jakości Ośrodka Certyfikacji Wyrobów i Systemów Zarządzania.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter problematyki ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii, do realizacji zadań włączane są właściwe zakłady naukowo-badawcze oraz inne komórki organizacyjne (ośrodki, pracownie) lub tworzone są zespoły doradcze.
Koordynację prac prowadzi zastępca dyrektora, który kieruje pracą komórek właściwych do ich realizacji.
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Wszystkie zgłoszenia wpływające do Instytutu realizuje się na bieżąco. Terminy wykonania prac zależne są od rodzaju zadań.
Sprawy zgłaszane pocztą na adres Instytutu, po uprzednim zarejestrowaniu w kancelarii i zadekretowaniu przez Dyrektora CIOP-PIB, przydzielane są do wykonania komórkom organizacyjnym zgodnie z tematyką sprawy.
Sprawy zgłaszane drogą telefoniczną lub e-mailem kierowane są do właściwych członków kierownictwa CIOP-PIB.
Korespondencja kierowana do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego:
za pośrednictwem poczty:
ul. Czerniakowska 16
00-701 Warszawa
za pośrednictwem poczty elektronicznej: kancelaria@ciop.pl
poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą dostępną na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej ePUAP – http://epuap.gov.pl
Skrytka ePUAP: /ciop_pib/SkrytkaESP
poprzez system e-Doręczeń https://edoreczenia.gov.pl
Adres doręczeń elektronicznych (ADE): AE:PL-27467-27850-UCDGJ-25
Informacja telefoniczna: (22) 623 36 98