LOGOWANIE

ZALOGUJRejestracjaPrzypomnij hasło

XVII Międzynarodowa Konferencja Zwalczania Hałasu

Wystawa

XVII Międzynarodowej Konferencji Noise Control'16 towarzyszyła wystawa, na której były prezentowane innowacyjne urządzenia oraz środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, stanowiące ochronę przez hałasem i drganiami, w tym: materiały, wyroby i ustroje dźwiękochłonne, aparatura pomiarowa i oprogramowanie komputerowe, tłumiki oraz elementy i obudowy dźwiękoizolacyjne.

 

W wystawie uczestniczyli:

3M jest jedną z największych amerykańskich firm, produkującą ponad 55000 produktów dostępnych w 200 krajach na całym świecie. Od ponad 100 lat pracujemy nad praktycznym wykorzystaniem nauki, ciągle wprowadzając nowe rozwiązania, które czynią życie ludzi lepszym, łatwiejszym i pełniejszym. Oferujemy rozwiązania używane we wszystkich dziedzinach w tym szeroką game środków ochrony indywidualnej m.in. marki Peltor™. Więcej infomacji na stronie www.3m.com

   

25 lat ADAM techniki wibroizolacyjnej, 25 lat doświadczenia i kompetencji w technicznie złożonej i wszechstronnej dziedzinie.
Działamy globalnie na wszystkich rynkach, projektujemy, produkujemy  innowacyjne rozwiązania i produkty w dziedzinach technicznych wibroizolacji, izolacji dźwięków materiałowych, zabezpieczeń sejsmicznych, systemów mocowań, redukcji hałasu, akustyki i akustyki przepływowej.
Wykonujemy projekty, pomiary wibroakustyczne, obliczenia, ekspertyzy, doradztwo techniczne i szkolenia w zakresie redukcji hałasu i drgań.
Znajdziemy dla każdego problemu wibroakustycznego odpowiednie rozwiązanie - i to na całym świecie tak jak nasze referencje.
Hasła: systemy Box in Box, komory bezechowe, wibroizolowane fundamenty, podłogi pływające i podnoszone, podpory i zawieszenia sprężynowe i neoprenowe, płyty inercyjne, ustroje akustyczne.

   
 
   

Oferta firmy Bruel & Kjaer obejmuje aparaturę pomiarową służącą głównie do pomiaru i analizy w dziedzinie dźwięku i drgań. Posiadająca 70 letnią tradycję firma oferuje najwyższej jakości i precyzji przetworniki i systemy pomiarowe. Wśród licznych przyrządów oferowanych przez firmę można wymienić mikrofony pomiarowe, układy normalizujące, akcelerometry, mierniki dźwięku i drgań, dozymetry hałasu, systemy pomiaru, akwizycji i analizy sygnałów (analizatory widma), rejestratory cyfrowe, wzbudniki drgań.

   

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy jest podstawową placówką naukowo-badawczą w Polsce zajmującą się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy zgodnie z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Instytut powstał w 1950 r.
Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzących do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii oraz wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych dla osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.

   

EC Test Systems Sp. z o. o. zajmuje się dostarczaniem rozwiązań pomiarowych, diagnostycznych oraz symulacyjnych z zakresu drgań i akustyki. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski światowych liderów tej branży. Reprezentujemy firmy z których doświadczeń korzystają największe koncerny motoryzacyjne, lotnicze i zbrojeniowe oraz inne przedsiębiorstwa działające w pozostałych gałęziach przemysłu. Ofertę uzupełniają zaawansowane systemy wizyjne i termowizyjne.
Naszym klientom dostarczamy kompleksowe rozwiązania w zakresie pomiarów procesów szybkozmiennych, takich jak eksplozje, ruchy obiektów z bardzo dużą prędkością, drgania, deformacje uderzeniowe, dynamika płynów itp. Dostarczamy zintegrowane systemy badawczo-rozwojowe do analiz termalnych (badanie naprężeń, wibrotermografia, termografia impulsowa i lockin) oraz rozwiązania do realizacji testów zmęczeniowych.
W ofercie posiadamy również systemy do pomiarów akustyki budowlanej, skanery 3D oraz oprogramowanie symulacyjne.

   

KFB Polska zapewnia wiedzę ekspercką dla branż:

  • producentów maszyn i urządzeń w zakresie minimalizacji poziomów hałasu na potrzeby deklaracji,
  • architektonicznej i środowiskowej w zakresie spełniania wymogów dla inwestycji przemysłowych,
  • producentów pojazdów i transportu publicznego w zakresie komfortu akustycznego i homologacji,
  • ochrony środowiska i BHP w zakresie oceny i wdrożenia zabezpieczeń akustycznych.
Projektujemy i wdrażamy nowoczesne rozwiązania dla nawet najbardziej złożonych problemów dotyczących kontroli hałasu. Inwestujemy w innowacyjne technologie i rozwój naszej kadry, aby zapewnić produkty i usługi na najwyższym światowym poziomie.
Kompleksowa oferta oraz umiejętność dostosowania się do indywidualnych oczekiwań Klientów stanowią fundament naszego sukcesu w Polsce.

   

Laboratorium Haik zajmuje się wzorcowaniem mierników poziomu dźwięku, kalibratorów akustycznych, filtrów pasmowych oraz indywidualnych mierników ekspozycji na dźwięk. W najbliższym czasie planowane jest rozszerzenie zakresu akredytacji o usługę wzorcowania mierników drgań mechanicznych.

   

SINUS Messtechnik GmbH to dobrze znany na niemieckim rynku producent sprzętu pomiarowego w akustyce budowlanej. Od jej powstania w 1990 roku spółka SINUS rozwija, produkuje i dostarcza narzędzia i oprogramowanie do pomiaru dźwięku i drgań. Produkty te są doskonałą platformą do pomiarów zarówno w zastosowaniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Zwłaszcza system pomiarowy Soundbook oparty o 24-bitową kartę pomiarową Apollo oraz Toughbook firmy Panasonic wraz z oprogramowaniem SAMURAI 2.0 stanowi efektywne narzędzie do pomiarów w akustyce budowlanej. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie bardzo skomplikowanych analiz w czasie rzeczywistym, w warunkach polowych. System ten opcjonalnie pozwala na pomiary izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych i uderzeniowych zgodnie z normami serii ISO 140 i 717.

   

SVANTEK to polska firma założona w 1990 r. z siedzibą w Warszawie. Oferujemy mierniki hałasu i drgań które wyróżniają się innowacyjnością i niezawodnością. Szeroka oferta produktów zawiera nowoczesne stacje do monitoringu hałasu i drgań w środowisku jak również łatwe w użyciu sonometry, iskrobezpieczne dozymetry akustyczne oraz dozymetry do pomiaru drgań miejscowych i ogólnych na stanowiskach pracy.
W wyniku konsekwentnej strategii oferowania innowacyjnych i niezawodnych produktów, SVANTEK stał się światowym liderem w dziedzinie aparatury pomiarowej dla pomiarów hałasu i drgań. Dzisiaj SVANTEK posiada lokalne biura we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i ponad 50 dystrybutorów na całym świecie.

   

Firma Systemy Pomiarowe założona została z uwagi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane urządzenia akustyczne. Zakres działalności to doradztwo techniczne, szczegółowy dobór i sprzedaż: mierników poziomu dźwięku, mikrofonów, przedwzmacniaczy, systemów pomiarowych do akustyki budowlanej i środowiskowej oraz akcesoriów w ścisłej współpracy oraz korzystając z wieloletnich doświadczeń naszych partnerów: duńskich firm: G.R.A.S. Sound & Vibration i Odeon, norweskiej firmy Norsonic oraz brytyjskiej SoundBadge. W ofercie posiadamy także manekiny głowy i tułowia, symulatory ust, uszu, sprzęgacze odniesienia. Ofertę uzupełniają kamery akustyczne, stacje monitoringu hałasu, sonometry i mierniki drgań, systemy kalibracyjne mikrofonów oraz kalibratory akustyczne jak również oprogramowanie do akustyki pomieszczeń oraz innowacyjny, naręczny dozymetr akustyczny.

   

Firma Wibro-Akustyka zajmuje się redukcją drgań i hałasu przemysłowego. Jest przedstawicielem wielu firm oferujących nowoczesne i efektywne materiały dla redukcji drgań (wibroizolatory) oraz hałasu (tynki dźwiękochłonne, materiały dźwiękoizolacyjne). Wykonuje projekty adaptacji akustycznej pomieszczeń i projekty zabezpieczeń wibroakustycznych (tłumiki, obudowy, ekrany) prognozy oddziaływania na środowisko oraz pomiary hałasu i drgań. Podczas trwania konferencji będą prezentowane najnowsze rozwiązania z zakresu lokalizacji źródeł i dźwięku za pomocą kamer akustycznych firmy CAE Software & Systems.

   
   

Organizatorzy

logo CIOP-PIB

logo PAN

Do góry